Prekių katalogas

Šalavijas vaistinis

 • Kraunamos nuotraukos
  8 
  Šią prekę turime sandėlyje.
  Likutis: 2 vnt.
  Į krepšelį 

  Šalavijas yra gerai žinomas ir dažnai girdimas kosmetikos pasaulyje vardas, ypač odos priežiūros srityje. Grožio produktuose teigiama, kad juose yra šalavijų aliejaus, kuris iš tikrųjų yra šalavijo eterinis aliejus. Šalavijas turi stiprų, aštrų kvapą. Aliejus gali slopinti grybelines infekcijas tiek viduje, tiek išorėje, taip pat naikina grybelines infekcijas, tokias kaip dizenterija, odos ligos ar dermatitas.
  Jis tarnauja kaip antiseptikas žaizdoms, chirurginiams pjūviui, po gimdymo sužalojimams, opoms, gali padėti jums nuo kosulio, peršalimo ir infekcijų kvėpavimo takuose.

  Botaninis vardas: Salvia Officinalis
  Šalis: Ispanija, Prancūzija, Albanij
  Augalo dalis: Žydintis augalas

  talpa: 5g
  100 ml = 95 g. 100 g = 105 ml.

 • Poveikis sąmonei Naudojamas mažomis dozėmis, palankiai veikia psichiką, ramina parasimpatinę nervų sistemą. Šalavijai nepaprastai tinka galvai ir smegenims, jie žadina pojūčius gerina atmintį. Naudotinas gydant depresiją, vaduojantis iš lėtinio nuovargio.
  Poveikis kūnui Vaistinis šalavijas imituoja estrogenus, todėl gerai veikia moterų reprodukcines funkcijas – normalizuoja menstruacijas, padeda nuo nevaisingumo, per menopauzę gelbsti nuo karščio pylimų ir gausaus prakaitavimo. Tonizuoja virškinamąjį traktą, gerina apetitą, laisvina vidurius, skatina šlapimą, valo inkstus ir kepenis, mažina tinimą. Šalavijas ypač tinka gydyti burnos ir gerklės infekcijas. Jie gydo žaizdas ir malšina galvos skausmą. Stimuliuoja limfą, didina kraujospūdį. Eterinis vaistinio šalavijo aliejus tinka peršalus, sergant bronchitu, kataru, infekciniais susirgimais. Mažina prakaitavimą, todėl tinka kartu su eteriniu lauramedžio aliejumi. Švelnina raumenų uždegimą, slopina drebėjimą, paralyžių. Šalavijai gali būti gyvačių nuodų priešnuodis.
  Poveikis odai Lygina raukšles, gydo pjautines žaizdas, stabdo kraujavimą, sutraukia išsiplėtusias poras. Naudingas gydant dermatitą, psoriazę. Vaistinis šalavijas suteikia blizgesio plaukams, netgi padeda nuo plaukų žilimo.
  Šalutinis poveikis Vaistinis šalavijas veikia stipriai. Šalaviją reikia naudoti labai atsargiai. Aliejaus sudėtyje yra daug tujono, kuris gali sukelti epilepsijos priepuolius ar traukulius, o didesnis jo kiekis toksiškai veikia centrinę nervų sistemą ir gali sukelti paralyžių. Draudžiamas naudoti nėščiosioms ir maitinančioms motinoms ,nes gali išprovokuoti gimdos spazmus. Beje, muskatinis šalavijas ne toks stiprus, nors jam būdingos panašios gydomosios savybės, ir eterinį muskatinio šalavijo aliejų galima vartoti į vidų, tuo tarpu eterinį vaistinio šalavijo aliejų verčiau naudoti išoriniam gydymui – nuo žilimo, dantenų uždegimų.

   Įspėjimai
  – Neurotoksiškas. Naudokite trumpai
  – Neviršykite siūlomos dozės
  – Nenaudokite aliejaus vaikams iki 6 metų
  – Nenaudokite aliejaus nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims
  – Laikykite tamsioje, vėsioje vietoje

   

  Ši informacija yra pateikiama tik informaciniais tikslais. Dėl eterinių aliejų naudojimo terapeutiniais tikslais, pasikonsultuokite su gydytoju.